Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez tydzień Łazarz będzie świętować. Ulicami przejdzie parada - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez tydzień Łazarz będzie świętować. Ulicami przejdzie parada
09-06-2022 10:09   Janusz Ludwiczak
Ponad 30 imprez przez cały tydzień: koncerty, wycieczki i nie tylko – rozpoczynają się 32. Dni Łazarza. Na początek ulicami Łazarza już po raz 15. przejdzie Parada Łazarska, w tym roku pod hasłem "Razem z Ukrainą".

Ostatnie Dni Łazarza odbyły się trzy lata temu. Z powodu pandemii dzielnicowe święto nie zostało zorganizowane ani w 2020 ani w ubiegłym roku.

– Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku. Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, by poczuć bliskość swojej dzielnicy, poczuć jej klimat i tradycje, a na Łazarzu doszło w ostatnich latach do kilku zmian – powiedział Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Po południu, o godz. 17:00 z boiska Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 przy Arenie już po raz 15. wyruszy Parada Łazarska, w tym roku pod hasłem "Razem z Ukrainą".

W barwnym korowodzie wezmą udział uczniowie szkół, harcerze. Nie powinno zabraknąć zabytkowych pojazdów. Parada przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej, Dmowskiego na Rynek Łazarski przy akompaniamencie Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Początek o godz. 16:30 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 (Szkoła Podstawowa nr 33 i 33 LO) przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego.

– Parada Łazarska zakończy się na Rynku Łazarskim. Zapraszamy wszystkich do wspólnym przemarszu. W tym roku będzie to główne miejsce, gdzie odbywać będą się 32. Dni Łazarza, które odbywają się w 32. rocznicę istnienia samorządnego Poznania – dodaje Janusz Heller.

W związku z organizacją parady wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu.

– W godzinach od 16:30 do 19:00 planowane jest zgromadzenie, które może skutkować chwilowymi utrudnieniami w ruchu na Łazarzu. Zgromadzenie rozpocznie się w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27, a następnie przejdzie ul. Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej i Dmowskiego na Rynek Łazarski. Przemarsz będzie zabezpieczany przez policję i Nadzór Ruchu MPK, a na czas przemarszu na jego trasie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna – informuje Miejski Inżynier Ruchu i ZDM.

Trasa Parady Łazarskiej:

Szczegółowy program 32. Dni Łazarza można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.32dni.lazarz.pl.


Na zdjęciach ostatnia Parada Łazarska, która odbyła się w 2019 roku
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

SERWIS SPECJALNY
www.32.dni.lazarz.pl

[serwis informacyjny]

[program 32.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

20

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

21

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: