Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska: Są już parkomaty – za dwa tygodnie kierowcy zapłacą za postój - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska: Są już parkomaty – za dwa tygodnie kierowcy zapłacą za postój
16-09-2022 07:20   Janusz Ludwiczak
Od 1 października strefa płatnego parkowania obejmie północną część ulicy Hetmańskiej oraz wschodnią stronę ulic: Reymonta i Przybyszewskiego.

Na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Szymborską oraz pomiędzy Kasprzaka i Jarochowskiego stoją już dwa parkomaty. To znak, że już za dwa tygodnie kierowcy będą płacić za postój.

– Wprowadzimy korekty granic strefy. Zmiany ułatwią życie mieszkańcom, którzy mieszkają przy tych ulicach, a także uwolnimy chodniki, które często są zastawione przez samochody – zaznacza Piotr Libicki, wicedyrektor ZDM.

Strefa płatnego parkowania obejmować będzie północną część ulicy Hetmańskiej – od Reymonta do Kasprzaka (na dalszym odcinku do wiaduktu kolejowego nie ma możliwości parkowania), a także wschodnią stronę ulicy Reymonta oraz Przybyszewskiego.

Dodajmy, że od półtora miesiąca obowiązuje dłuższa strefa płatnego parkowania, która na Łazarzu (i również na Wildzie) w dni robocze jest nie do godz. 18:00, lecz do 20:00.

– Wydłużenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu do godz. 20:00 to jest postulat płynący od samych mieszkańców i rad osiedli. Takie są też wnioski z ankiety, jaką niedawno przeprowadziliśmy. Już po godz. 17 pojawiają się problemy z parkowaniem, kiedy mieszkańcy wracają z pracy do domu. Zmiany ujednolicą też godziny parkowania, które będzie w całym mieście do godz. 20:00 – zarówno w centrum, jak i dzielnicach objętych strefą – tłumaczył podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Poznania Piotr Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. Przestrzeni Publicznej.

To raczej nie koniec zmian. Podczas najbliższej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podejmie uchwałę w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania na pozostałą część Łazarza. Oznacza to więc, że kierowcy płaciliby za postój również w obrębie ulic Hetmańskiej, Arciszewskiego, Palacza, Krauthofera i Góreckiej. Do tematu wrócimy.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

20

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

21

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: