Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstanie plan miejscowy dla rejonu cmentarza Górczyńskiego – ułatwi powstanie tramwaju - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstanie plan miejscowy dla rejonu cmentarza Górczyńskiego – ułatwi powstanie tramwaju
09-12-2022 08:30   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Rejon Cmentarza Górczyńskiego, którego celem jest ochrona terenów zielonych – przede wszystkim starodrzewu na nekropolii oraz zarezerwowanie terenów pod przyszłą trasę tramwajową, która prowadzić będzie od skrzyżowania Hetmańskiej i Reymonta na osiedle Kopernika.

Plan miejscowy dla tego terenu obejmie obszar o powierzchni ok. 9 hektarów.

– Granicą analizowanego terenu objęto Cmentarz Górczyński parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej oraz przyległy do jego granic teren zieleni nieurządzonej. Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pozwoli na utrzymanie dotychczasowego sposobu zagospodarowania i użytkowania cmentarza parafialnego wpisanego do rejestru zabytków pod nr A245, ochronę zieleni istniejącej w jego otoczeniu, a także zarezerwowanie na części działki nr 12/10 terenu pod układ komunikacyjny, zgodny z koncepcją przebiegu planowanej trasy tramwajowej – wyjaśnia Natalia Weremczuk, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Poznaniu.

Przypomnijmy, że plany budowy trasy tramwajowej na osiedle Kopernika sięgają lat 80. Projekt zakłada, że bimby mają jechać torowiskiem od skrzyżowania ulic Reymonta i Hetmańskiej przez szeroki pas rozdziału ulicy Arciszewskiego i dalej ulicą Zamkniętą, przecinając Ściegiennego, następnie wzdłuż cmentarza Górczyńskiego do pętli w rejonie skrzyżowania ulic Promienistej i Jawornickiej.

Realizacja inwestycji uzależniona jest jednak od nowej perspektywy pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej.

Dodajmy, że za podjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Rejon Cmentarza Górczyńskiego w Poznaniu było wszystkich 30 radnych obecnych na sesji.


Fot/Wiz: Urząd Miasta Poznania

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

20

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

21

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: