Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Duszna zostanie zlikwidowana. Na Placu Nowakowskiego powstanie siłownia na wolnym powietrzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Duszna zostanie zlikwidowana. Na Placu Nowakowskiego powstanie siłownia na wolnym powietrzu
21-03-2013 20:23   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz postanowiła przekazać 9 tys. zł na zakup urządzeń do mini siłowni, która ma powstać na Placu Nowakowskiego. Radni podjęli również decyzję o zlikwidowaniu ulicy Dusznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego będzie tutaj mieścić się centrum handlowo-usługowe Metropolis.

Na początku 23. sesji zwyczajnej, która odbyła się w środę 13 lutego radni przyjęli uchwałę w sprawie zmian w planie wydatków na rok 2013. Pierwotnie Rada Osiedla Św. Łazarz miała przekazać 9 tys. zł na dofinansowanie zakupu radiowozu dla grunwaldzkiego komisariatu. Inne rady osiedli przekazały jednak zbyt małą kwotę. W sumie nie udało się zebrać potrzebnej kwoty na zakup radiowozu, dlatego policja zwróciła się do Rady Osiedla o zakup urządzenia wielofunkcyjnego biurowego na potrzeby komisariatu.

Radni uznali, że już w ubiegłych latach przekazali środki na zakup urządzeń komputerowo-biurowych, dlatego postanowili przekazać 9 tys. zł na zakup urządzeń do mini siłowni, która ma powstać na Placu Nowakowskiego.

Rada Osiedla Św. Łazarz podczas ostatniej sesji podjęła negatywną uchwałę w sprawie wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na ul. Marcelińskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Grunwaldzką.

Radni nie zgodzili się również na ograniczenie prędkości do 30 km/h i montaż progów spowalniających na ul. Biedrzyckiego, o co wystąpili do ZDM mieszkańcy.

Jednym z punktów obrad ostatniej sesji było również podjęcie uchwały w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Ułańskiej. Do ZDM wpłynął wniosek od jednego z mieszkańców w sprawie poszerzenia ulicy w celu utworzenia dodatkowych miejsc postojowych oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od Grottgera do Grunwaldzkiej. Temu rozwiązaniu przeciwnych było 11 radnych, a 3 osoby wstrzymały się od głosu.

Radni uznali, że po zakończeniu przebudowy ul. Grunwaldzkiej i zlikwidowaniu linii autobusowej T1 na ul. Wojskowej powrócą do pomysłu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Ułańskiej.

Na zakończenie posiedzenia Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła pozytywną opinię dotyczącą zlikwidowania ulicy Dusznej na wniosek Zarządu Geodezji i Kartografii. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego ulica Duszna zniknie z mapy Poznania. W tym miejscu stanie centrum handlowo-usługowe Metropolis.


Komentarze (6)

12-02-2014 11:21:18
NoNick
"Im później tym lepiej"? Ludzie będą mieli bliżej do sklepów.
23-03-2013 17:21:43
JS
Sądzę, że otwarcie tego giganta przy dworcu skutecznie zmieni plany inwestora i Metropolis po prostu nie powstanie. I całe szczęście :)
22-03-2013 23:09:36
Łazarzanin
@kaska - im później tym lepiej ;)
22-03-2013 16:56:32
kaśka
A kiedy w końcu zaczną budować to Metropolis?
22-03-2013 13:26:21
poznaniAnka
Pomysl z silownia dobry, ale lepszym miejscem bylby park przy Olimpii, bardziej zadrzewiony, wiecej miejsca.
22-03-2013 12:48:10
doc.FURMAN
Czy to nie chodzi o skwer Kazimierza Nowakowskiego przy rondzie JNJ? Jeżeli tak, to gratuluje inicjatywy wśród oparów spalin ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

20

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

21

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: