Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez tydzień Łazarz będzie świętować. Ulicami przejdzie parada - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez tydzień Łazarz będzie świętować. Ulicami przejdzie parada
09-06-2022 10:09   Janusz Ludwiczak
Ponad 30 imprez przez cały tydzień: koncerty, wycieczki i nie tylko – rozpoczynają się 32. Dni Łazarza. Na początek ulicami Łazarza już po raz 15. przejdzie Parada Łazarska, w tym roku pod hasłem "Razem z Ukrainą".

Ostatnie Dni Łazarza odbyły się trzy lata temu. Z powodu pandemii dzielnicowe święto nie zostało zorganizowane ani w 2020 ani w ubiegłym roku.

– Dni Łazarza to najstarsze i największe dzielnicowe święto, które organizowane jest od 1987 roku. Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, by poczuć bliskość swojej dzielnicy, poczuć jej klimat i tradycje, a na Łazarzu doszło w ostatnich latach do kilku zmian – powiedział Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza i kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Po południu, o godz. 17:00 z boiska Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 przy Arenie już po raz 15. wyruszy Parada Łazarska, w tym roku pod hasłem "Razem z Ukrainą".

W barwnym korowodzie wezmą udział uczniowie szkół, harcerze. Nie powinno zabraknąć zabytkowych pojazdów. Parada przejdzie ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej, Dmowskiego na Rynek Łazarski przy akompaniamencie Swarzędzkiej Orkiestry Dętej.

Początek o godz. 16:30 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 (Szkoła Podstawowa nr 33 i 33 LO) przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego.

– Parada Łazarska zakończy się na Rynku Łazarskim. Zapraszamy wszystkich do wspólnym przemarszu. W tym roku będzie to główne miejsce, gdzie odbywać będą się 32. Dni Łazarza, które odbywają się w 32. rocznicę istnienia samorządnego Poznania – dodaje Janusz Heller.

W związku z organizacją parady wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu.

– W godzinach od 16:30 do 19:00 planowane jest zgromadzenie, które może skutkować chwilowymi utrudnieniami w ruchu na Łazarzu. Zgromadzenie rozpocznie się w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27, a następnie przejdzie ul. Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej i Dmowskiego na Rynek Łazarski. Przemarsz będzie zabezpieczany przez policję i Nadzór Ruchu MPK, a na czas przemarszu na jego trasie wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna – informuje Miejski Inżynier Ruchu i ZDM.

Trasa Parady Łazarskiej:

Szczegółowy program 32. Dni Łazarza można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.32dni.lazarz.pl.


Na zdjęciach ostatnia Parada Łazarska, która odbyła się w 2019 roku
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

SERWIS SPECJALNY
www.32.dni.lazarz.pl

[serwis informacyjny]

[program 32.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: