Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejowa: Rozpoczęto wyburzanie budynków po Salezjańskim Centrum Młodzieżowym. Będą tu bloki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejowa: Rozpoczęto wyburzanie budynków po Salezjańskim Centrum Młodzieżowym. Będą tu bloki
29-07-2022 00:39   Janusz Ludwiczak
Przy ul. Kolejowej 52, gdzie przez 20 lat znajdowało się Salezjańskie Centrum Młodzieżowe powstaną trzy 5-kondygnacyjne bloki, w których znajdzie się ok. 140 mieszkań.

Salezjańskie Centrum Młodzieżowe – Oratorium przy ul. Kolejowej 52 działało od 1999 roku. Ośrodek pełnił rolę świetlicy dla dzieci i młodzieży. Udzielane były tutaj m.in. bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży z trudnościami w nauce, najmłodsi mogli korzystać z siłowni, ping ponga, boiska do koszykówki czy placu zabaw, a także sali komputerowej ze stałym dostępem do Internetu. W placówce tej działała też poradnia psychologiczno-pedagogiczna.

Zgromadzenie Księży Salezjanów postanowiło zlikwidować placówkę. Na początku stycznia odbyło się pożegnanie ks. Piotra Węża, który w ostatnich latach pełnił też posługę w Parafii Matki Boskiej Bolesnej. Niestety pomimo kilku prób nie udało nam się uzyskać odpowiedzi dlaczego taka decyzja została podjęta.

Ostatecznie działka przy ul. Kolejowej 50/52/52a została sprzedana. Nabyła ją firma Ataner. Deweloper chce tutaj wybudować budynki mieszkalne.

– Przy ul. Kolejowej będziemy budować 3 budynki mieszkalne. Nie mam jeszcze informacji o inwestycji ani wizualizacji. Więcej będziemy mogli powiedzieć w przyszłym roku – wyjaśnia portalowi Lazarz.pl Magdalena Szulc z Atanera.

Natomiast jak udało nam się dowiedzieć inwestor planuje przy ul. Kolejowej wybudować trzy 5-kondyngacyjne budynki mieszkalne dla ok. 140 rodzin.

W tym tygodniu spółka Jaxa-Pol na zlecenie Atanera rozpoczęła rozbiórkę budynków i garaży przy ul. Kolejowej 50/52.

ZOBACZ TAKŻE: Przy Kolejowej powstanie 15-piętrowy wieżowiec i osiedle z blisko 300 mieszkaniami


Komentarze (1)

31-07-2022 15:46:00
szczun zez łazarza
Kto zapewni dojazd i parkingi ?
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: