Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont nawierzchni na Matejki dobiega końca. Autobusy linii nr 164 wracają na stałą trasę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont nawierzchni na Matejki dobiega końca. Autobusy linii nr 164 wracają na stałą trasę
24-08-2022 00:31   Janusz Ludwiczak
Od początku lipca prowadzony był gruntowny remont nawierzchni w ciągu ulicy Kasprzaka i Matejki. Prace dobiegają końca, a autobusy linii nr 164 wracają na swoją stałą trasę. Przywrócony został też ruch dwukierunkowy.

Remont rozpoczął się 4 lipca. Najpierw zmodernizowana została nawierzchnia na nitce wschodniej na ulicy Kasprzaka, pomiędzy Hetmańską a Sczanieckiej. Po zakończeniu prac drogowcy przenieśli się na sąsiednią nitkę, a pod koniec lipca rozpoczęły się prace w ciągu ulicy Matejki (od Wyspiańskiego do Niegolewskich) i na pozostałym odcinku Kasprzaka (od Niegolewskich do Sczanieckiej).

– W trakcie robót zerwana została już dość zniszczona nawierzchnia, a w jej miejsce ułożona nowa wraz z siatką wzmacniającą. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort przejazdów oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dodatkowo przy przejściach dla pieszych zostały zamontowane żółte maty dotykowe pomagające osobom z dysfunkcjami wzroku przejść przez jezdnię – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Podczas prac możliwy był ruch kołowy, w kierunku południowych (tj. w stronę ul. Hetmańskiej). Objazdem przez ulice Reymonta i Wyspiańskiego przez ostatnie prawie dwa miesiące jeździły autobusy linii nr 164, które od środowego poranka będą już kursować stałą trasą ulicami:
KACZA – Mrągowska – Promienista – Ściegiennego – Arciszewskiego – Reymonta (powrót przez Szymborską i Hetmańską) – Chociszewskiego – Kasprzaka – Matejki – Szylinga – Kraszewskiego – Kościelna – Nad Wierzbakiem – Wojska Polskiego – Golęcińska – Koszalińska – Literacka – PUSZKINA

Równocześnie uruchomione zostaną ponownie przystanki:
• "Szymborska"
• "Chociszewskiego"
• "Sczanieckiej"
• "Wyspiańskiego" (na ul. Matejki).

Zlikwidowany zostanie przystanek tymczasowy "Arena n/ż" na ul. Reymonta przy Taborowej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: