Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań Główny: Można już korzystać z nowego tunelu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań Główny: Można już korzystać z nowego tunelu
08-09-2022 00:18   Janusz Ludwiczak
Ma 230 metrów długości i 6 m szerokości – mowa o nowym tunelu, który połączył perony dworca Poznań Główny z ulicą Składową.

Tunel połączył istniejące przejście podziemne, prowadzące z Dworca Zachodniego i wszystkich peronów. Prowadzi on pod centrum handlowe Avenida i następnie zakręca w lewo, równolegle do nowego peronu 1, po czym zakręca w prawo i prowadzi do ulicy Składowej, skąd można schodami lub windą dostać się do centrum miasta.

– Tunel prowadzący pod całą stacją ułatwi dostęp do wszystkich peronów i pozwoli na dogodne dojście między wschodnimi a zachodnimi dzielnicami Poznania – wyjaśnia Radosław Śledziński, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Nowy tunel ma 230 metrów długości (cała długość przejścia podziemnego od Dworca Zachodniego na perony i do ul. Składowej liczy teraz 390 m), 6 metrów szerokości i 2,7 m wysokości.

Niebawem ma zostać otwarty też nowy peron 1 (który początkowo miał numer 3a).

– Nowy peron, usytuowany przy budynku galerii handlowej, poprawi przepustowość stacji – umożliwi zwiększenie liczby połączeń z i do Poznania. Ponad 400 m, zadaszony obiekt, będzie mieć ławki i jasne oświetlenie. Dla dobrej orientacji przewidziano m.in. elektroniczne tablice z informacjami o przyjazdach i odjazdach pociągów. Podróżni skorzystają z dodatkowego peronu w IV kwartale br.
Przygotowano ruchome schody do budynku dworca. Z myślą o osobach mających trudności z poruszaniem się będzie pięć wind, m.in. z rozbudowanej części tunelu na peron, z peronu do budynku dworca i przy Moście Dworcowym
– podsumowuje Radosław Śledziński z PKP Polskich Linii Kolejowych.

Budowa nowego peronu wraz z tunelem kosztuje kolej 111,6 mln zł.

Dodajmy, że od niedzieli obowiązuje nowa numeracja peronów, o czym więcej w artykule: Poznań Główny: Powstało 11 peronów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: