Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rynek Łazarski: W kolejnych miejscach odpada kostka brukowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rynek Łazarski: W kolejnych miejscach odpada kostka brukowa
16-09-2022 06:30   Janusz Ludwiczak
Jak już informowaliśmy na Rynku Łazarskim – przy skrzyżowaniu z ul. Lodową i Calliera sypie się kostka brukowa. Bruk odpada również na przejściu dla pieszych przy ul. Głogowskiej.

– Rynek Łazarski kosztował ponad 40 milionów złotych i jak to wygląda? Rozpada się kostka brukowa – mówiła podczas ostatniej sesji Rady Miasta Poznania Lidia Dudziak, radna miasta Poznania.

Kostka brukowa została uszkodzona przy skrzyżowaniu z ul. Calliera oraz przy Lodowej – zdaniem wiceprezydenta Mariusza Wiśniewskiego przez samochody.

– Jeżeli chodzi o kostkę brukową rozjeżdżają auta. Zostało to zgłoszone do naprawy w ramach gwarancji. Kostka zostanie naprawiona. Trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu tego w inny sposób przed tymi, którzy nie znają kodeksu ruchu drogowego – skomentował Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Tymczasem kostka brukowa odpada w kolejnym miejscu - na przejściu dla pieszych przy ul. Głogowskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Rynek Łazarski: Niezadowoleni kupcy i sypiąca się kostka brukowa


R E K L A M A

Komentarze (3)

17-09-2022 17:48:13
M.
Wiosną, kiedy pojawiły się pierwsze problemy z chodnikami, radny Olszak napisał, że planowana jest inspekcja płyty RŁ. Mieli w niej wziąć udział fachowcy od budowania chodników. Kilka tygodni temu ten sam radny napisał, ze taka kontrola miała miejsce i specjaliści stwierdzili, że zastosowano nieodpowiednią spoinę. A teraz p. Wiśniewski twierdzi, że to wina kierowców. Ale jeżeli to wina kierowców, a nie błąd w sztuce lub materiałowy, to gwarancja już nie obowiązuje. Tak zazwyczaj formułowane są gwarancje. Czy p. prezydent jest pewnien co mówi i jakie mogą być tego konsekwencje?
16-09-2022 17:00:28
Tomcio z Łazarza
Mówienie, że samochody rozjeżdżają kostkę brukową, to za przeproszeniem piep(...)nie kotka za pomocą młotka... Jest źle położona i tyle. W tyle miejscach nawet w samym Poznaniu kostka brukowa leży od lat, jeżdżą po niej samochody i nic nie odpada. A tu? Pojazdy gąsienicowe musiałyby kręcić bączki, by przy doprowadzić do wyrwania kostki. To, że na jednokierunkowych ulicach jeździ dużo "rowerów", to jedna sprawa, ale na pewno manewrów na przejściach dla pieszych nikt nie robi. Przynajmniej nie permanentnie.
16-09-2022 08:46:10
Mieszkaniec Kolejowej
Naprawdę rozjeżdżają samochody??? Na przejściu dla pieszych? Ciekawe skąd tam auta???
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: