Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po 3-letniej przerwie Świadkowie Jehowy znów spotkają się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po 3-letniej przerwie Świadkowie Jehowy znów spotkają się na Targach
04-07-2023 07:40   Janusz Ludwiczak
Pod hasłem "Okazujcie cierpliwość!" odbędzie się Kongres Świadków Jehowy, który powraca po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią. W trakcie trzydniowego spotkania kilka tysięcy osób weźmie udział we wspólnych modlitwach, śpiewach, a także sympozjach i wykładach biblijnych. Najważniejszym punktem będzie chrzest, polegający na całkowitym zanurzeniu w wodzie, który przyjmą nowi wyznawcy.

Kongres Świadków Jehowy odbędzie się na Targach już po raz 12. W lipcu 2009 roku ponad 23 tysiące osób z 236 krajów wzięło udział w Międzynarodowym Kongresie Świadków Jehowy, który odbył się w kilku pawilonach. Najwięcej gości przyjechało z Francji (ok. 1,7 tys. osób), Szwecji (1,1 tys. ) i Ameryki (ponad tysiąc wiernych). Przybyli również świadkowie Jehowy z Australii, Łotwy, Estonii czy Paragwaju. Przez cztery dni odbywały się konferencje, wykłady i spotkania modlitewne połączone ze śpiewem. Najważniejszym punktem Światowego Kongresu Świadków Jehowy był chrzest, który przyjęło ponad 200 osób. Od tego czasu spotkania świadków Jehowy odbywają się na MTP. Wcześniej wydarzenie to organizowane był na Stadionie Miejskim przy Bułgarskiej, jednak ze względu na przebudowę obiektu kongres przeniesiono na Targi i tak już pozostało.

W tym roku Kongres Świadków Jehowy powróci po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią.

– Przed rokiem 2019, w letnich miesiącach hotele i restauracje w Poznaniu wypełniały się Świadkami Jehowy, którzy przyjeżdżali do MTP na doroczne kongresy. W roku 2020 pandemia spowodowała przerwanie tej tradycji w Wielkopolsce, ponieważ Świadkowie Jehowy odwołali na całym świecie wszystkie swoje zgromadzenia z bezpośrednim udziałem obecnych, zastępując je programem dostępnym w internecie w ponad 500 językach. Począwszy od 7 lipca 2023, Świadkowie Jehowy przywrócą w Poznaniu tę tradycję.
Chociaż bardzo ceniliśmy sobie komfort i jakość naszych wirtualnych kongresów, nic nie zastąpi przebywania razem w licznej grupie
– powiedział Jerzy Rachut, rzecznik Świadków Jehowy w regionie wielkopolskim.

Tegoroczne spotkanie Świadków Jehowy na MTP rozpocznie się w piątek i potrwa przez cały weekend.

– Od piątku do niedzieli, podczas sześciu sesji programu, będzie można poznać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość i na podstawie przykładów biblijnych dowiedzieć się, jak można ją przejawiać obecnie. W sobotę tuż po porannej sesji odbędzie się chrzest, natomiast podczas sesji popołudniowej zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy będą mogli zobaczyć przygotowany wcześniej dwuczęściowy pełnometrażowy materiał filmowy – przyznaje Jerzy Rachut.

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 117 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy blisko 8,5 milionów członków w ponad 120 tys. zborach.

Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

Komentarze (2)

09-07-2023 18:45:13
REDAKCJA
@Werko: A jakie mają być jeśli była to zapowiedź wydarzenia, które jeszcze się nie odbyło? Tu są aktualne: https://www.lazarz.pl/?id=2&nr=16059. Pozdrawiam.
09-07-2023 17:18:38
Werko
Stare zdjęcia z przed 3 lat

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: