Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znów będą wymieniać torowisko na skrzyżowaniu Przybyszewskiego i Bukowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znów będą wymieniać torowisko na skrzyżowaniu Przybyszewskiego i Bukowskiej
22-09-2023 12:42   Janusz Ludwiczak
Od piątkowego wieczora tramwaje linii nr 7 nie będą jeździć ulicą Przybyszewskiego, a samochody i autobusy nie przejadą ulicą Bukowską. Przez cały weekend prowadzone będą prace torowe na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Bukowskiej. Co ciekawe tory w tym miejscu były awaryjnie naprawiane zaledwie pięć miesięcy temu.

Remont torowiska na skrzyżowaniu ulicy Przybyszewskiego i Bukowskiej rozpocznie się dziś późnym wieczorem.

– Tramwaje linii 7 zostają skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową ulicami Dąbrowskiego, Kraszewskiego, Zwierzyniecką, Roosevelta i Grunwaldzką. Wszystkie odjazdy z Ogrodów będą realizowane o 10 minut wcześniej w stosunku do odjazdów rozkładowych – informuje MPK.

Całkowicie dla ruchu kołowego zamknięty zostanie przejazd ulicy Bukowskiej przez skrzyżowanie z Przybyszewskiego.

– Autobusy linii 148, 159, 163, 169, 177, 212 i 222 jadące od strony ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku „Polna Szpital” pojadą ulicą Bukowską do ulicy Przybyszewskiego, następnie skręcą w prawo i pojadą do skrzyżowania z ul. Szamarzewskiego. Tam wykonają manewr nawrotu i pojadą do ulicy Bukowskiej, skąd pojadą dalej trasami bez zmian.
– W kierunku ronda Kaponiera po obsłużeniu przystanku „Grodziska” pojadą ulicą Bukowską do ulicy Przybyszewskiego, następnie skręcą w prawo i pojadą do skrzyżowania z ul. Marcelińską. Tam wykonają manewr nawrotu i pojadą do ulicy Bukowskiej, skąd pojadą dalej trasami bez zmian
– wyjaśnia MPK.

Autobusy skręcające z ulicy Bukowskiej w ulicę Przybyszewskiego będą dodatkowo zatrzymywać się na przystankach „Bukowska” znajdujących się zaraz za skrętem (przy kościele w kierunku ul. Marcelińskiej oraz przy szkole w kierunku ul. Szamarzewskiego).

Podobny objazd został wyznaczony dla samochodów osobowych. Kierowcy jadący ulicą Bukowską w kierunku Grunwaldu i Ławicy muszą skręcić w prawo w ulicę Przybyszewskiego, nawrócić na skrzyżowaniu z Szamarzewskiego i dalej powrócić ulicą Przybyszewskiego do Bukowskiej. W kierunku centrum objazd prowadzi ulicą Przybyszewskiego do skrzyżowania z ul. Marcelińską.

Co ciekawe już w kwietniu wykonywana była awaryjna naprawa torowiska.

– Pracownicy MPK Poznań usuwają awarię, do której doszło na torowisku na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego. Z uwagi na stwierdzone poważne uszkodzenie szyn konieczna okazała się ich pilna wymiana – informowało 22 kwietnia MPK.

Przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Bukowskiej był kompleksowo remontowany w 2011 r.

To nie koniec utrudnień dla pasażerów. W niedzielę prowadzone będą prace tym razem w pobliżu sieci trakcyjnej na Dębcu. Objazdami pojadą tramwaje linii nr 2, 9 i 10. Uruchomiona zostanie wahadłowa linia nr 90. Zmiany obowiązywać będą do ok. godz. 13:00.

Linia nr 2:
OGRODY - … - 28 Czerwca 1956 roku - Hetmańska – rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA MAŁA

Linia nr 9:
ALEJE MARCINKOWSKIEGO - … - 28 Czerwca 1956 roku – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA

Linia nr 10:
BŁAŻEJA - … - 28 Czerwca 1956 roku – Hetmańska – rondo Żegrze – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 90:
- DĘBIEC PKM – 28 Czerwca 1956 roku – TRAUGUTTA
Linia będzie funkcjonowała jako wahadłowa – tramwaje będą kursować tylko po torze zachodnim (tak jak na co dzień w kierunku Dębca).

Jednocześnie w trakcie trwania zmian funkcjonował będzie przystanek Traugutta przed węzłem Hetmańska/28 Czerwca 1956r. - na dojeździe od strony północnej (od strony centrum) dla tramwajów linii nr 2, 9 i 10.


Map: MPK


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl (1), MPK Poznań (2-4)

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 11:00-18:00

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: