Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czynsz się nie liczy, pomysł się liczy - lokal za złotówkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czynsz się nie liczy, pomysł się liczy - lokal za złotówkę
23-02-2016 07:28   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Sześć miejskich lokali użytkowych na Łazarzu czeka na przyszłych najemców z ciekawym pomysłem w ramach konkursu "Czynsz się nie liczy, pomysł się liczy" ogłoszonego przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Spółka jest już na etapie podpisywania pierwszych umów z najemcami, ale lokali do prowadzenia różnego rodzaju aktywności kulturalnych jest wciąż wiele.

Podpisujemy właśnie pierwsze umowy z uczestnikami ogłoszonego przez spółkę konkursu "Czynsz się nie liczy, pomysł się liczy", w którym zaproponowaliśmy do wynajęcia niespełna 100 miejskich lokali użytkowych. Ta propozycja ma na celu wspieranie aktywności kulturalnej i artystycznej oraz działalności prospołecznej organizacji, stowarzyszeń, czy fundacji, którym oferujemy atrakcyjne warunki najmu, czyli miesięczny czynsz w wysokości 1 zł w pierwszym roku działalności oraz 50-procentową bonifikatę od zaproponowanej przez uczestnika konkursu stawce podczas kolejnych 12 miesięcy. Umowy zawarte mogą być na okres 3 do 5 lat. Oczywiście, z możliwością ich przedłużenia – wyjaśnia Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

I tak przy ul. Grunwaldzkiej jedna z poznańskich fundacji stworzy punkt konsultacyjny, którego zadaniem będzie wspieranie inicjatyw związanych z niesieniem pomocy krzywdzonym zwierzętom. Oferty na konkurs można składać do 30 kwietnia. Niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej ZKZL.

Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu przyciągną większa liczbę uczestników, by zaproponowane przez spółkę lokale stały się wkrótce miejscem realizacji ciekawych pomysłów i atrakcyjnych dla poznaniaków wartościowych przedsięwzięć. Już zmodyfikowaliśmy regulamin i warunki konkursu, by stał się on bardziej konkurencyjny i atrakcyjny dla ciekawych inicjatyw. A to nie koniec. Nadal będziemy starali się dostosowywać naszą ofertę do oczekiwań klientów – zaznacza Magdalena Gościńska z ZKZL.

Lista lokali na Łazarzu:

  • Bukowska 17 – biurowy, I piętro, 129,90 m2, szacowany koszt remontu: 7 800 zł
  • Chociszewskiego 34 – biurowy, piwnica/wejście z klatki schodowej, 12,70 m2, szacowany koszt remontu: 500,00 zł
  • Głogowska 39 – różny, poddasze, 80 m2, szacowany koszt remontu: 18 100 zł
  • Głogowska 73 – handlowo-usługowy, parter/oficyna, 149,70 m2, szacowany koszt remontu: 47 200 zł
  • Kasprzaka 16 – medyczny, budynek przychodni, 50,73 m2, szacowany koszt remontu: sprawdzenie wszystkich instalacji, ewentualne uszczelnienie i naprawa oraz odmalowanie lokalu wg potrzeb
  • Matejki 53 – handlowo-usługowy, suteryna/wejście z ulicy, 58,70 m2, szacowany koszt remontu: 14 700 zł


R E K L A M A

Komentarze (1)

23-02-2016 08:24:09
Mat
Wszystko fajnie poza tym, że na wstępie trzeba Zkzl'owi wyremontować dany lokal...a przy ewent wyprowadzce nikt nam tego nakładu nie odda
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: